Stavebníctvo

firmy - Články - Stavebníctvo

Presné vŕtanie dier do stropu podlahy a stien

Presné vŕtanie dier do stropu podlahy a stien

Potrebujete vyvŕtať otvory pre telefónny kábel, alebo pre ventilačnú jednotku? Pre vytvorenie presných a súmerných dier v betónovej stene, alebo v paneli sa používajú kvalitné vŕtačky s ktorými je možné vyvŕtať otvor až do šírky 12 cm.

celý článok

Kde hľadať skúseného kamenára?

Kde hľadať skúseného kamenára?

Máme aj na Slovensku takých majstrov kamenárov na výrobu pomníkov a kamenárskych prác, obkladov stien budov a sôch, ktorí to vedia?

celý článok

Výhody prírodného kameňa použitého na fasádu

Výhody prírodného kameňa použitého na fasádu

Prírodné kamene sa dnes používajú k skrášleniu rôznych pamiatok, pamiatkových budov a stavieb a navyše sú šetrné materiály k životnému prostrediu. Používajú sa v rôznych farebných odtieňoch, rôznych veľkostiach, dizajne  a v rôznych štruktúrach materiálu, ktorý má samotný kameň vždy iný a teda jedinečný.  Prírodný kameň sa používa a je populárny pri stavaní rôznych moderných bytov, rodinných domov, ktoré architekti čoraz viac využívajú na spestrenie samotnej fasády a na obloženie obrovských budov.

celý článok

Obklad krbu prírodným kameňom má mnoho výhod

Obklad krbu prírodným kameňom má mnoho výhod

Je jasné, že krb vyzerá dobre keď je obložený kameňom. Existuje veľa dôvodov prečo to urobiť a my Vám prinášame niekoľko výhod a rád, ktoré z nového postaveného krbu a zároveň obloženého prírodným kameňom vyplývajú.

celý článok

Rezanie panelov Bratislava

Rezanie panelov Bratislava

V Bratislave je veľké množstvo panelákov a betónových stavieb, ktoré neustále potrebujú vykonať rôzne zmeny do betónu. Či už ide o rekonštrukcie stavieb, alebo novostavby, stále je čo rezať, vŕtať a búrať. Nech sa na to potrieme akokoľvek, ak prerábate byt, alebo dom, či stavbu, potrebujete k tomu firmu na ktorú sa môžete spoľahnúť. Firma by Vám mala zabezpečiť  nielen vybúranie, vyrezanie či vyvŕtanie otvoru ale aj odvoz a likvidáciu odpadu.

celý článok

Protipožiarne nátery

Protipožiarne nátery

Potipožiarnými nátermi, nástrekmi alebo inak aplikovanými ochrannými spôsobmi možno zaistiť a zabezpečiť ochranu osôb a eliminovať škody, ktoré pri požiari môžu vzniknúť. Nátery dnes spĺňajú niekoľko úloh ochrany ale aj estetický dojem. Existuje mnoho farebných odtieňov a spôsobov nanášania farieb na konštrukcie, ktoré spĺňajú tieto kritériá. O estetickú stránku sa postarajú na začiatku architekti, neskôr stavbári a nakoniec natierači, ktorí „obliekajú“ konštrukcie do novej podoby. Tieto nátery spĺňajú tepelnoizolačné vlastnosti samozrejme v závislosti od zloženia samotnej náterovej hmoty.

celý článok

Kamenárstvo Bratislava - mramor z Talianska

Kamenárstvo Bratislava - mramor z Talianska

Bratislavské Kamenárstvo Apis, s r.o. , výrobca a spracovateľ prírodného kameňa s potešením oznamuje, že disponuje  rozšírenou ponukou mramoru z Talianska a Turecka, snáď najširšou, aká tu kedy bola. Kamenárska výroba a kamenárstvo Apis, je plne pripravené uspokojiť potreby zákazníkov a poradiť pri výbere kameňa, či sa už jedná o žulu, mramor, bridlicu alebo pieskovec.

celý článok

Vybúranie priečok - Petržalský panelák

Vybúranie priečok - Petržalský panelák

Hneď ako kúpite starší byt v Bratislavskej mestskej časti Petržalke a začínate s jeho rekonštrukciou. 100.000 Petržalka je známa tým, že len čo jeden sused dokončí prestavbu v paneláku, druhý začne. Tento nekonečný rekonštrukčný kolobeh lezie síce na nervy, ale asi ťažko sa to bude dať v nasledujúcich rokoch zmeniť. Máte teda zakúpený byt, veľké predstavy o jeho zmenách a vaša eufória Vás ženie dopredu až k predstave krásneho, Vami obývaného a možno rokmi vytúženého bytu. Realita je však trochu tvrdšia, ale ani tá Vás neodrádza od rekonštrukcie. Chystáte sa urobiť zásadné zmeny, ošúchať papier, tapety, ktoré boli na stenách panelov nalepené ako podkladový materiál pod maľovkou, následne vystierkovať panely, vyspraviť škáry v rohoch, keďže panelový dom sa následkom posuvov, klesania a neodporúčaných plastových okien rozťahuje. To, že sa budú meniť 25 ročné okná, to je jasné. Vymenia sa dvere, na zem budete dávať plávajúcu podlahu a do kuchyne dlažbu.

celý článok

Realizácia prác na stavbe - Rekonštrukcia zimného štadiónu

Realizácia prác na stavbe - Rekonštrukcia zimného štadiónu

Spoločnosť SIBATERM, spol. s r.o. sa v rámci dlhoročnej spolupráce s firmou Ingsteel, spol. s r.o. Bratislava podieľala na subdodávkach v období november 2009 až marec 2011 formou realizácie protipožiarneho náteru novej nosnej oceľovej konštrukcie tribún starej haly náterom Steelmaster 60/120 a krycím náterom Jotun. Tento protipožiarny náter zabezpečil zvýšenie požiarnej odolnosti oceľových konštrukcií na požadovaných 30 až 90 minút.

celý článok

SIBATERM stavba PT Univerzál Piešťany

SIBATERM stavba PT Univerzál Piešťany

Spoločnosť SIBATERM, spol. s r.o. realizovala v mesiacoch február až apríl 2011 pre spoločnosť Europlus-TCS, v.o.s. Piešťany práce na stavbe „ PT Univerzál – SO 01 – Predajňa, Piešťany“. Europlus-TCS, v.o.s. spoločnosť je dodávateľom oceľových konštrukcií. Spoločnosť SIBATERM, spol. s r.o. ktorá je výrobcom vysokokvalitnej protipožiarnej omieky spolupracovala s ňou už aj v roku 2009 na stavbe „AB Cosmetics Šamorín“ / stavba veľkej výrobnej oceľovej haly /, kde dodali a realizovali protipožiarny náter nosných stĺpov opláštenia haly, medzistropov  a časti strechy. Pri realizácii na tejto stavbe bol použitý protipožiarny náter PYROSTOP steel.

celý článok

Ako použiť prírodný kameň pri stavbe

Ako použiť prírodný kameň pri stavbe

Pri kameni platí, čim je tvrdší, tým je odolnejší proti odretiu. Žula sa používa pri výrobe kuchynských dosiek, Mramor sa používa na podlahy vo vstupných halách, v kúpeľniach, travertín sa používa najmä v exteriéry, Vápenec na obklady stien a vonkajšie dlažby.

celý článok

Ako si správne vybrať prírodný kameň pre exteriér

Ako si správne vybrať prírodný kameň pre exteriér

Pri výbere prírodného kameňa máte niekoľko možností výberu. Predovšetkým treba vedieť na aký účel bude prírodný kameň slúžiť. Pre obklad steny zvolíme iný kameň ako pre obklad schodov – to je jasné. Zladiť však farby a materiály podľa štruktúry prírodného kameňa tak aby bol celkový architektonický efekt výrazne zaujímavý si vyžaduje tvorivého ducha a možno aj niečo viac.

celý článok

Ako využiť zvyšný kameň v kamenárstve

Ako využiť zvyšný kameň v kamenárstve

Plánujete obložiť kameňom stenu na chate, alebo stenu letnej kuchyne a chcete to urobiť lacno? Plánujete obložiť chodník prírodným kameňom, chcete si dať vydlaždiť chodníky v záhrade alebo na terase a za rozumnú cenu?

celý článok

Predstavy klienta v Kamenárstve sa niekedy ťažko plnia

Predstavy klienta v Kamenárstve sa niekedy ťažko plnia

Ako uvádza jeden z majiteľov Kamenárstva Bratislava, firmy Apis, s r.o. Pán Juraj Klapáč: „Ešte stále máme čo zlepšiť „ a dodáva: „ten, kto vie ako sa prírodný kameň správa a aké ma vlastnosti už medzi nami nie je“ myslel tým, že nech sa človek v svojom obore akokoľvek snaží a vzdeláva, (v tomto prípade ide o kamenárstvo a kamenársku výrobu) nikdy nebude vedieť všetko.

celý článok