Svietidlá

firmy - Firemné blogy - Svietidlá
Články, zaujímavosti a akcie na svietidlá predávané v internetových obchodoch.

Na čo si dať pozor pri nákupe svetelných zdrojov 2. časť

Na čo si dať pozor pri nákupe svetelných zdrojov 2. časť

V predchádzajúcom príspevku sme zhrnuli základné parametre svetelných zdrojov – svetelný výkon, energetická efektívnosť, životnosť a počet spínacích cyklov, ktoré treba brať do úvahy pri nákupe. Dnes sa pozrieme na ďalšie parametre, ktoré treba zvážiť pri nákupe svetelných zdrojov.

celý článok

Na čo si dať pozor pri nákupe svetelných zdrojov

Na čo si dať pozor pri nákupe svetelných zdrojov

Pod svetelným zdrojom rozumieme klasické žiarovky, žiarivky, LED diódy, halogénové svetlá a všetky ostatné zdroje slúžiace na osvetlenie. Poradíme Vám na aké parametre si dať pozor pri nákupe, aby ste získali optimálne osvetlenie Vašich priestoroch pri minimálnych nákladoch.

celý článok

Lampy do detskej izby

Lampy do detskej izby

Všetci túžime po príjemnom bývaní, útulnom domove vytvorenom podľa našich predstáv. K tomu nám pomáha množstvo doplnkov, predmetov, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou obydlia, bez ktorých si nevieme predstaviť náš každodenný život.  Medzi také patrí aj osvetlenie, svietidlá. Poznáme ich nespočetné množstvo. Potrebujeme ich na každom kroku, sprevádzajú nás všade, sú v každej miestnosti. Vytvárajú nám potrebné svetlo aj teplo, hrejivú atmosféru, ktorá je zakaždým iná. Závisí od typu, rozmerov miestnosti, od účelu. Volíme svietidlá podľa potreby a našich prianí.

celý článok

Stojanové lampy a krása stojanových lámp

Stojanové lampy a krása stojanových lámp

Stojanové lampy patria medzi vynikajúce riešenie doplnenia interiéru svetlom ale aj dekoráciami, takmer kdekoľvek, kde potrebujeme zosilniť, teda zvýšiť svetelný priestor. Stojanové lampy sa dajú preniesť z miesta na miesto a v tom je ich základná úloha a teda aj výhoda. Ďalšou výhodou je možnosť použitia napríklad pri maľovaní bytu. Keďže nábytok pri maľovaní máme sústredený v strede izby, alebo v inej miestnosti a chránime iné svietidlá, potom stojanová lampa je využitá na 200% viac ako počas celého roka.

celý článok

Lampy na pracovný stôl

Lampy na pracovný stôl

Stolové lampy sú neoddeliteľnou súčasťou každej kancelárie a domácnosti alebo pracovne, či študentskej izby. Dokonca aj návrhár svietidiel ich používa pri samotnom navrhovaní lampy. Dizajnéri lámp sa vyhrali  a vyrábajú čoraz dokonalejšie a oku príťažlivejšie typy lámp na pracovné stoly. Sú medzi nimi klasické jednoduché, rustikálne alebo extravagantné stolové svietidlá. Väčšina lámp na pracovný stôl je vyrobených tak, aby ste svetlo mohli nasmerovať na miesto pracovného stola, na ktorom práve pracujete, namierením tienidla, alebo sú prenosné.

celý článok

Výber svietidiel pre dom - kúpeľňové svietidlá

Výber svietidiel pre dom - kúpeľňové svietidlá

Ľudia sa pri výbere osvetlenia venujú málo kúpeľňovým osvetleniam. Väčšinou venujeme pozornosť osvetleniam, o ktorých si myslíme, že sú viac na očiach, čiže výberu svietidla do obývačky, jedálne alebo kuchyne. Častou chybou pri nákupe svietidiel do celého bytu, či domu je, že malú pozornosť venujeme kúpeľňovým svietidlám. Ľudia často investujú veľa peňazí do osvetlenia spálne, kde zakúpia najmodernejšie a štýlové svietidlá a na dobré a funkčné svietidlá v kúpeľni akoby pozabudli.

celý článok

Kúpeľňové svietidlá – krása a úžitok

Kúpeľňové svietidlá – krása a úžitok

K vytvoreniu správnej atmosféry v kúpeľni patria kúpeľňové svietidlá. Dnes je k dispozícii mnoho pekných a užitočných svietidiel, ktoré nám dotvárajú príjemný pobyt v jednej z najviac navštevovaných miestností bytu, či domu. Okrem toho aby sme sa tešili z príjemnej atmosféry nám kúpeľňové svietidlá majú slúžiť aj z praktického hľadiska. Síce večer v kúpeľni  pri sviečkach môže byť super a romantickým zážitkom, ale aby sme ho chceli každý deň? Teda svietidlo v kúpeľni slúži hlavne k tomu, aby sme sa ráno pri pohľade do zrkadla mali na koho usmievať a videli sa pri tom J.

celý článok

Stropné svietidlá, svetlá a svietidlá na stenu

Stropné svietidlá, svetlá a svietidlá na stenu

Stropnými svietidlami rozumieme svietidlá ktoré úzko súvisia so stropom a rovnako je to aj pri svietidlách nástenných. Lenže dizajn môže byť aj podľa individuálnych zákazníckych predstáv a preferencií. Nástenné a stropné svietidlá nájdete v typickom a atypickom tvare rôznych lístkov, poloblúkov, oblúkov, gúľ ...,v kombinácii čiernej a bielej, v rôznych prevedeniach materiálov a farby od výmyslu sveta. Stropné a nástenné svietidlá sú vhodné ako bočné ale aj centrálne osvetlenia obytných miestností, haly, či chodby.

celý článok

Lustre a závesné svietidlá

Lustre a závesné svietidlá

Vyberáte si závesné lampy do kuchyne, obývacej izby, haly, predsiene či izby? Chcete kúpiť v e-shope luster, závesnú lampu, závesné svetlo, dekoračné svetlo? Plánujete si zaobstarať rustikálny závesný luster s rôznymi kombináciami materiálov ako sklo, kov v podobe bronzu, striebornej imitácie, chrómu, plastu,v rôznych farebných kombináciách? Vyberáte luster so sklom - matný, číry, rôznorodo vzorovaný, s obrázkami na skle, alebo s detským motívom?

celý článok

Kuchynské svietidlá a osvetlenia kuchynskej linky

Kuchynské svietidlá a osvetlenia kuchynskej linky

Kuchyňa – realizácia umeleckých diel kuchárok a nápadov zapísaných v kuchárskych knihách a kuchár bez čapice, ktorý sa snaží splniť najtajnejšie sny nášho mlsného jazyka a večne striedavo hladného a nasýteného žalúdka.

celý článok

Svietidlá pre každú domácnosť

Svietidlá pre každú domácnosť

Čo domácnosť, to iná skupina ľudí, iný interiér, zariadenie domácnosti a iné svietidlá. Takže je jasné, že ak sa chcete inšpirovať a vybrať si svietidlo podľa vašej chuti, potrebujete k tomu navštíviť veľa Vašich známych, alebo sa nechať inšpirovať v e-shope, alebo obchode, ktorý je na to pripravený.

celý článok

Moderná domácnosť moderné svietidlá

Moderná domácnosť moderné svietidlá

V modernom byte, moderné svietidlá. Moderné dizajnové svietidlá sú väčšinou také, ktoré presne zapadnú do priestoru miestnosti podľa štýlu nábytku, podlahy, farieb stien a použitých doplnkov. Nie je nič nezvyčajné ak tento celý priestor interiéru navrhne architekt vrátane svietidiel, ktoré odporučí použiť.

celý článok

Vianočné svietidlá

Vianočné svietidlá

Kúpa vianočných svietidiel si vyžaduje čas a ten si pred Vianocami sotva „kúpite.“ Vianočné svietidlá (svetielka) by mali byť pekné, farebné, teda primerane prispôsobené vianočným ozdobám, mali by byť bezpečné. Vianočné svetielka nenadchýnajú len deti, ale niečo čarovné v sebe ukrývajú aj pre nás dospelákov.

celý článok

strany: << < 1 [2]