Svietidlá

firmy - Firemné blogy - Svietidlá
Články, zaujímavosti a akcie na svietidlá predávané v internetových obchodoch.

Svietidlá z prírodných materiálov

Svietidlá z prírodných materiálov

Máte radi prírodné materiály a v takomto prírodnom štýle si zariaďujete bývanie? Ak hľadáte originálne svietidlá z prírodných materiálov do vášho príbytku, môžete sa inšpirovať unikátnymi svietidlami a lampami z kukiel priadky morušovej, svietidlami z liany, kôry morušovníka a ratanového vlákna. Ide o svietidlá vyrábané v Ázii, ktoré na Slovensku predáva eshop www.amandari.sk

celý článok

Zrkadlové svietidlá

Zrkadlové svietidlá

Zrkadlové svietidlá patria do kategórii pomocných alebo prídavných svetiel, ktoré zabezpečujú vyšší komfort využívania danej oblasti. Veľmi často sa s nimi môžete stretnúť v kúpeľniach, kde sú umiestňované do bezprostrednej blízkosti pracovnej plochy. Kúpeľňa však zďaleka nemusí byť jediným miestom použitia.

celý článok

Zásuvkové svietidlá

Zásuvkové svietidlá

Poznáte to, chcete si niekde posvietiť, ale stojanovú lampu nemáte kde postaviť. Našťastie máte k dispozícií zásuvku. Máte dve možnosti, buď vyvŕtať dieru do steny a umiestniť tam nástenné svietidlo, alebo v prípade, ak ho potrebujete iba dočasne, môžete siahnuť po zásuvkovom svietidle.

celý článok

Solárne lampy

Solárne lampy

Rozmýšľali ste nad osvetlením chodníka v záhrade, alebo osvetlením terasy ale nemáte chuť ťahať po záhrade elektrické káble? Odpoveďou na požiadavky zákazníkov na bezdrôtové osvetlenie záhrady sú solárne lampyTieto lampy sú tým pádom šetrným osvetlením v záhrade, na svoju prevádzku nepotrebujú žiadne dodatočné napájanie ani káble. V dnešnej dobe sú solárne články kvalitné a dostatočne citlivé, takže aj keď nie je slnečné počasie dostatočne nabijú akumulátor lampy.

celý článok

Soľné lampy

Soľné lampy

Soľné lampy sú krásny a zdravý bytový doplnok. Nielen že dobre vyzerajú na stole, prípadne niekde na hornej poličke, alebo pracovnom stole, súčasne dobre vplývajú na zdravie. Tieto lampy môžu byť buď na sviečku, alebo sú upravené na svietidlo. V oboch prípadoch tvoria prírodný dekoračný predmet a dotvárajú príjemnú atmosféru v byte alebo v dome.

celý článok

Detské svietidlá

Detské svietidlá

Detská izba prichádza pri zariaďovaní bytu alebo domu na rad spravidla ako posledná. Mladý zaľúbený pár, ktorý čaká na prírastok už má vyhliadnutá miestnosť, ktorá zatiaľ zíva prázdnotou. Práve v tomto ohľade sa skrýva veľká výhoda, pretože si celý koncept zariadenia detskej izby môže vytvoriť podľa svojich predstáv a zladiť tak jednotlivé prvky.

celý článok

Rustikálne svietidlá

Rustikálne svietidlá

Svietidlá v domácnosti sú dôležitou súčasťou ovplyvňujúcou estetickú stránku a samozrejme bezpečný pohyb. Pokiaľ si práve zariaďujete nový byt, máte celú záležitosť jednoduchšiu, nakoľko si môžete vybrať bytové doplnky, podlahu a ďalšie súčasti s ohľadom na osvetlenie, prípadne naopak. V prípade, že už ste vlastníkom nejakého bývania, tak možno uvažujete nad ich výmenou. Rekonštrukcia bytu alebo vylepšenie súčasného bývania v podobe nových svietidiel dokáže miestnostiam vniesť celkom jedinečnú podobu a zvýšenie komfortu. Najmä pokiaľ ide o „retro“ hit v podobe rustikálnych svietidiel. Tento druh osvetlenia prináša nový rozmer do vašich životov. Teraz sa môžete oddať typickému vidieckému štýlu, ktorý je v posledných rokoch veľmi obľúbený.

celý článok

Kúpeľňové svietidlá

Kúpeľňové svietidlá

Každá miestnosť si zaslúži svoje osvetlenie, ktoré dokáže splniť účelovú a estetickú funkciu. Pre každý priestor sa vyrábajú špecifické zdroje podľa povahy a charakteru miestnosti. Podľa jasných požiadaviek následne volíme presne definovanú kategóriu. Rovnako ako do kuchyne, tak aj do kúpeľni budeme potrebovať špecifické svietidlá, ktoré presne zapadnú do daného konceptu. Kto by si neprial mať elegantne ladenú kúpeľňu, kde si bude môcť dopriať chvíle pohody a kľudu. V dnešnej dobe stačí je výber svietidiel obrovský.

celý článok

Krištáľové svietidlá

Krištáľové svietidlá

Niektorí ľudia si v oblasti nasvietenia interiéru potrpia na skutočný luxus, ktorý by zvýraznil ako povahové črty majiteľa, tak aj celistvosť príbytku. Pokiaľ sa budeme baviť o tradičnom osvetlení, ktoré sa nesie v luxusnejšom duchu, tak nesmieme zabudnúť na krištáľové svietidla, ktoré sme doteraz vôbec nespomínali.

celý článok

Podlahové svietidlá

Podlahové svietidlá

Práca so svetlom je neodmysliteľne spojená s moderným vzhľadom akéhokoľvek obytného priestoru. Ešte donedávna sa táto súčasť našich životov do určitej miery prehliadala, avšak nastáva chvíľa, kedy je svetlo rovnako dôležité, ako výber nového nábytku, či farieb na stenu. Určite každý poznáte tradičné stropné svietidlá, nástenné alebo stojace lampy. Tiež ste sa v mnohých domácnostiach mohli stretnúť so svetlami zabudovanými v kuchynskej linke, alebo novodobými LED pásmi, ktoré slúžia skôr ako dekoračné osvetlenie. A o tom je práve reč. Svetlo nemusí vždy pôsobiť účelne, ale môže zastávať aj estetickú stránku a nadčasový dizajn. Tento cieľ vám pomôžu splniť podlahové svietidlá, ktoré sú vhodný doplnkovým osvetlením. Každý si pri vyslovení podlahových svietidiel predstaví sci-fi filmy s kozmickými loďami, kde v pravidelných intervaloch blikajú svetlá po celom obvode chodby.

celý článok

Osvetlenie schodiska

Osvetlenie schodiska

Osvetlenie a svietidlá sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Pomáhajú nám bezpečne sa pohybovať v danom priestore a poskytujú nám svetlo k mnohým činnostiam, ktoré by sme inak nemohli robiť. Svetlo sa používa už od nepamäti. Existuje celý rad rôznych situácií, pri ktorých sa rozhodujeme zapnúť vypínač s očakávaním svetelného toku. Vďaka svetlu môžeme navodiť originálnu atmosféru pre odpočinok, na čítanie alebo prebiehajúcu diskusiu medzi priateľmi. Do ďalšej kategórie patrí bezpečnosť, kde nepochybne patrí aj osvetlenie schodov, ktoré zabezpečí bezpečný prechod chodbou a po schodoch. Určite si spomeniete na situáciu v bytových domoch, keď nefunguje výťah a svetlo svieti iba na každom treťom poschodí. V takej situácií si pomáhame všetkým čo máme po ruke, aby sme sa bez väčších problémov dostali na požadované poschodie.

celý článok

Senzorové lampy

Senzorové lampy

Pokiaľ hľadáte ideálne riešenie svojho exteriéru s ohľadom na vyšší komfort a bezpečnosť, tak svoju pozornosť upriamte na senzorové lampy. Pokiaľ ste vlastníkmi rodinného domu, určite si vybavíte množstvo miest, ktoré by si zaslúžili viacej svetla. Ako to ale dosiahnuť bez toho, aby ste museli inštalovať nové rozvody s manuálnymi vypínačmi?

celý článok

Lávové lampy

Lávové lampy

Hľadáte svieži prvok, ktorý by príjemne obohatil dizajn vašej izby? Chcete siahnuť po niečom jednoduchom, lacnom a predsa natoľko originálnom, že vám tento doplnok budú všetci závidieť. Aj napriek tomu, že lávové lampy nie sú celkom novým vynálezom a na trhu sú už niekoľko rokov, tak v novo vytvorenom prevedení dokážu vytvoriť nezameniteľný efekt jedinečnosti. Určite vás upútal výklad, kde stála netradičná lampička s atypickým svetelným efektom.

celý článok

LED svietidlá

LED svietidlá

Moderná doba nás neustále núti obzerať sa po inovatívnych a zároveň pokrokovejších výrobcoch, ktorí dokážu plniť estetickú a funkčnú stránku. Klasické žiarovky sú z pohľadu dizajnu nie veľmi vhodné a navyše sú veľmi nákladné i keď majú nízku obstarávaciu cenu. Pokiaľ do svojho interiéru hľadáte nadčasový sortiment v rámci dokonalého osvetlenia, tak sa zamerajte na LED svietidlá, ktorých prítomnosť spôsobuje moderný vzhľad. Zo štatistického hľadiska sú niekoľkonásobne úspornejšie a vynikajú dlhou životnosťou. V prípade, že ste majiteľ domu, kde sa nachádza veľké množstvo svietidiel s klasickými žiarovkami, tak ich nahradením za úspornejšie môžete ušetriť za rok slušnú sumu peňazí. Nenechajte sa od tohto kroku odradiť nízkou cenou tradičných svietidiel a doprajte svojmu rodinnému rozpočtu väčšiu slobodu. Úsporu energie pocítite už behom prvého roku používania.

celý článok

Kompaktné žiarivky

Kompaktné žiarivky

Kompaktné žiarivky pomaly ale isto nahradzujú neefektívne klasické žiarovky, ktorých predaj by sa mal v roku 2012 ukončiť. Všeobecne možno povedať, že kompaktné žiarivky sú úspornejšie, ušetria Vám náklady, vydržia dlhšie ako žiarovky a vďaka nižšej prevádzkovej teplote sú bezpečnejšie.

celý článok

strany: [1] 2 > >>