Nábytok

firmy - Firemné blogy - Nábytok
Zariaďujete si bývanie, vyberáte nábytok do bytu a chcete sa inšpirovať. Príspevky o rôznych druhoch nábytku.

Showroom AMANDARI

Showroom AMANDARI

Na začiatku bola túžba po cestovaní, spoznávaní nového a nepoznaného. S objavovaním Ázie, jej histórie, kultúry, prírody a gastronómie prišlo na rad aj spoznávanie jej architektúry, dizajnu a fascinácia ich unikátnymi nábytkami a doplnkami. Takými, ktoré nikdy nestratili spojenie s prírodou. Tak sa zrodila myšlienka sprostredkovať tieto unikátne veci aj našim ľuďom, bez toho, aby sa jednalo o nekvalitný koloniál, rustikál alebo napodobneniny.

celý článok

Prírodný nábytok z Thajska, AMANDARI.sk

Prírodný nábytok z Thajska, AMANDARI.sk

Nábytok z vodného hyacintu

Vodný hyacint je tropická vodná rastlina. Pozostáva z koreňa, stonky a farebných kvetov. V nábytkárskom priemysle je najviac využívanou práve stonková časť. Rastliny sú ručne zberané, následne sa oddeľuje stonková časť od koreňa a prípadných kvetov. Po zbere sa stonky ručne triedia, ponechávajúc pre ďalšie použitie len pevné a dlhé stonky. Po výbere nasleduje sušenie a splietanie vysušených stoniek do dlhých vrkočov pozostávajúcich z troch stoniek. Tým sa zabezpečí extrémna pevnosť výpletu a aj jeho estetičnosť. Výplet sa v tejto fáze morí rôznofarebnými moridlami. Takto upravený vodný hyacint je následne pripravený k vpletaniu na drevené konštrukcie nábytkových dielov.

celý článok

Masívny nábytok z teakového dreva

Masívny nábytok z teakového dreva

Originálny jedinečný masívny drevený nábytok, aj takéto označenia si získal prírodný nábytok z teakového dreva, najmä vďaka kvalite teakového dreva, jeho jedinečným vlastnostiam vlastnostiam a kvalite spracovania.

celý článok